O webu


Původní sdělení Jiřího Matějíčka staršího

Protože předpokládám, že tyto soukromé stránky budou zajímat především kamenické rodáky, chtěl bych je požádat, aby, pokud mají v šuplíku nějaké starší fotografie či zajímavé dokumenty, jejichž kopie by chtěli dát k dispozici, nás kontaktovali na níže uvedené e-mailové adrese či osobně.

Dále chci uvést, že autorem nových fotografií je převážně Josef Matějíček (nar. 1949; byl po tři volební období v letech 1990 až 2002 starostou obce Kamenice, posléze již nekandidoval), který shromáždil i ty staré, a se svým synem Jiřím Matějíčkem mladším je připravili k publikování. Výzkum oblasti rodokmenů a historie provedl a zpracoval Karel Nejedlý (1931), náš bratránek, nyní v Bechyni, rodák z č. 13, za spolupráce svého synovce Pavla Nejedlého a syna Petra Nejedlého.

Zdraví Jiří Matějíček st. (1941), nyní Hlinsko, který tyto stránky vytvářel, napsal doprovodné texty a nasnímal obrázky z okolí.

Dodatek Jiřího Matějíčka mladšího

Bohužel náhlé úmrtí mého strýce a jmenovce Jiřího Matějíčka, 22. října 2006, na nějakou dobu přerušilo rozvoj těchto stránek. Byl jsem požádán, abych správu webu převzal a pokračoval v jeho odkazu.

Původní webovou stránku na adrese kamenice.wz.cz jsem v roce 2022 zmodernizoval a přesunul na aktuální adresu kamenice.jirm.cz.

Zdraví Jiří Matějíček (1986). E-mail jirm@jirm.cz